Бүтүрүүчүлөргө “алтын сертификат” тапшырылды (Тизме)

Бүтүрүүчүлөргө “алтын сертификат” тапшырылды (Тизме)

Бүгүн, 13-июлда, “Ала-Арча” мамлекеттик резиденциясында Президент Садыр Жапаровдун катышуусунда өлкөнүн жалпы билим берүү мекемелеринин “Алтын сертификаттын” ээси болгон бүтүрүүчүлөрүн салтанаттуу сыйлоо аземи болуп өттү.

Бул тууралуу Президенттин басма сөз кызматы билдирди.

Президент “Алтын сертификаттын” ээлерине  Кыргыз Республикасынын Президентинин мактоо баракчаларын жана эстеликке белек тапшырды.

Быйыл Кыргызстандын 57 бүтүрүүчүсү “Алтын сертификатка” татыктуу болушту.

Алар: 

  1. Эрлан Көлбаев — № 70 мектеп-гимназия окуу-тарбиялык комплекси
  2. Артём Марченко — № 62 мектеп-гимназия окуу-тарбиялык комплекси
  3. Кубан Жапаров — № 28 орто жалпы билим берүү мектеп-лицейи
  4. Аман Алымкулов — Аалы Токомбаев атындагы № 24 мектеп-гимназиясы
  5. Илим Шумкарбеков — Е.Б. Якирдин № 61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси 
  6. Арсений Мартыненко — Е.Б. Якирдин № 61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
  7. Адилет Маликов — № 66 “Ден соолуктун жана өнүгүүнүн мектеби” гимназия окуу-тарбия комплекси
  8. Элмурас Карыпов — Ч. Айтматов атындагы Бишкек лицейи
  9. Иван Ильин — Е.Б. Якирдин № 61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
  10. Саидбек Халиков — «Араван Билим-Ордо» жоопкерчилиги чектелген коому 
  11. Талгат Бактыбеков — Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейи
  12. Алина Бактыбек кызы — К. Момбеков атындагы орто мектеби
  13. Марк Шалаев — Е.Б. Якирдин № 61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
  14. Бермет Салиева — № 70 мектеп-гимназия окуу-тарбиялык комплекси
  15. Азамат Саламатов — К. Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи
  16. Дарья Зинина — № 70 мектеп-гимназия окуу-тарбиялык комплекси
  17. Виктория Давыдова — Е.Б. Якирдин № 61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
  18. Карина Андрющенко — француз тилин тереңдетип окутууну камтыган № 26 гимназия-комплекси
  19. Алимканова Тамара Каныбековна №20 И. Раззаков атындагы мектеп-гимназиясы
  20. Самира Умарова — «Эрудит» бала бакча мектеп-гимназия окуу билим берүү комплекси 
  21. Актай Турганов — Т. Мусаев атындагы орто мектеби
  22. Алимбек Токтогазиев — Э. Кендирбаев атындагы орто мектеби
  23. Бекболсун Раимбердиев — И.Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейи
  24. Алина Маткаримова — Бишкектеги «Айчүрөк» лицейи
  25. Манас Маматисаев — «Олимп» мектеп-гимназиясы
  26. Алиса Мажитова — француз тилин тереңдетип окутууну камтыган № 26 гимназия-комплекси
  27. Илья Кудряшов — «Илим» билим берүү комплекси
  28. Элида Жунусова — Борбордук Азиядагы Америкалык университетинин инновациялык колледжи
  29. Эльдар Юсупжанов — Ж. Баласагын атындагы Токмок лицейи
  30. Элнур Эсеналиева — Е.Б. Якирдин № 61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
  31. Актилек Шекенов — «Кут Билим» окуу-тарбия комплекси
  32. Айсулуу Шарипова — Ж. Алимова атындагы орто мектеби
  33. Малика Учтур — Бишкек «Айчүрөк» лицейи
  34. Султан Станбеков — “ЧГЕШ-Еврей мектеби” окуу-тарбия борбору
  35. Мирлан уулу Жоомарт — М. Ломоносов атындагы № 3 орто мектеби
  36. Айгерим Мекенова — №12 окуу-тарбиялык комплекс мектеп-гимназиясы
  37. Роза Каримова — №1 Ак-Суу орто мектеби
  38. Дастан Ибраимов — Е.Б. Якирдин № 61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
  39. Зайнидин кызы Элиза — Баткен облустук мектеп- гимназия-интернаты 
  40. Эркинбек Дюшекеев — Е.Б. Якирдин № 61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
  41. Мария Быстрова — Евгеньевна №52 жалпы билим берүү мектеби
  42. Фатима Абдурауф — №12 окуу-тарбиялык комплекс мектеп-гимназиясы
  43. Тилек Омурбеков — № 4 Н. Бримкулов атындагы мектеп-гимназиясы
  44. Баястан Кыдыров — Н. Жундубаев атындагы мектеп-гимназиясы
  45. Дарина Дудникова — №65 № 65 Экология-экономикалык лицейи
    46. Султанбек Аданбаев — И. Раззакова атындагы КТУ лицейи
  46. Төлөнбек Абдыбеков — «Кут Билим» окуу-тарбия комплекси
  47. Орозбек Абдумаматов — «Кут Билим» окуу-тарбия комплекси
  48. Бектур Ярошенко — Е.Б. Якирдин № 61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
  49. Абай Таавалдиев — И. Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейи
  50. Алексей Ставничий — Е.Б. Якирдин № 61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
  51. Камила Музакова — Руслановна «Келечек» окуу комплекси
  52. Жоомартмырза Маратов — К. Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи
  53. Максим Ким — Е.Б. Якирдин № 61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
  54. Атахан Каримов — №12 окуу-тарбиялык комплекс мектеп-гимназиясы
  55. Сезим Жээмбаева — № 64 мектеп-гимназиясы
  56. Адилет Адылов — Т. Турсунбаева атындагы орто мектеби

Сүрөт: president.kg

Муну бөлүшүү

Окшош жаңылыктар

Журналисттик иликтөөлөр

Помочь проекту

Спасибо за то, что решили нам помочь. Все ваши пожертвования пойдут на развитие нашего сайта.

договором оферты