Бир мандаттуу округдан шайлоого катышуу үчүн арыз бергендердин саны 80ге жетти (тизме)

  • 2 года мурун

28-ноябрда өтүүчү парламенттик шайлоого бир мандаттуу округдан катышуу ниетин билдирип, арыз берген талапкерлердин саны 80ге жетти. Бул тууралуу Борбордук шайлоо комиссиясынын (БШК) басма сөз кызматы билдирди.

Маалыматка ылайык, арыз тапшыргандардын экөө саясий партиядан көрсөтүлсө, калгандары шайлоого талапкер катары өзүн өзү көрсөткөн.

Бир мандатуу округдан шайлоого катышуу үчүн арыз берген талапкерлердин тизмеси:

1. Абакиров Аскар Жумабекович (№31 Чуй-Кемин шайлоо округу).

2. Абдрахманов Азамат Абдилазизович (№4 Көк-Жар шайлоо округу).

3. Абдрахматова Атыр Болотбековна (№34 Жети-Өгүз шайлоо округу).

4. Абдыбахапов Абдыманап Абдыбахапович (№13 Сузак шайлоо округу).

5. Абдылдаев Райымбек Жумагулович (№33 Нарын шайлоо округу).

6. Абдыкадыров Эмилбек Мырзакулович (№21 Талас шайлоо округу).

7. Ажибаева Жаңыл Бейшеновна №36 Ысык-Көл шайлоо округу).

8. Алымжанов Айбек Орозбекович (№32 Кочкор шайлоо округу).

9. Алтынбеков Айбек ( №15 Базар-Коргон шайлоо округу).

10. Арстанбеков Акылбек Советбекович (№16 Ноокен шайлоо округу).

11. Асанбаев Майрамбек Жекшенович (№32 Кочкор шайлоо округу).

12. Атажанов Ырысбек Исламович (№3 Кадамжай шайлоо округу).

13. Аширалиев Чынтемир Камчыбекович (№2 Баткен шайлоо округу).

14. Аширбаев Элкинбек Токтогонович (№24 Сокулук шайлоо округу).

15. Баатырбеков Алмазбек Баатырбекович (№33 Нарын шайлоо округу).

16. Божонов Замирбек Сабиржанович (№11 Алай шайлоо округу).

17. Ботобаев Айбек Курманович ( №31 Кемин шайлоо округу).

18. Булекбаев Эркин Касымович (№23 Москва шайлоо округу).

19. Бекмуратов Баймурат Асанович (№1 Лейлек шайлоо округу).

20. Ганыев Каныбек Токтоматович (№3 Кадамжай шайлоо округу).

21. Жунусалиев Рамис Майрамбекович (№24 Сокулук шайлоо округу).

22. Жээнбеков Жусупжан Амражанович (№13 Сузак шайлоо округу).

23. Жыргалбаев Нурбек Усенкулович (№30 Ысык-Ата шайлоо округу).

24. Дүйшөналиев Нурлан Кадырбекович (№31 Чуй-Кемин шайлоо округу).

25. Дүйшөнбиев Райимберди Сейдакматович (№16 Ноокен шайлоо округу).

26. Дурсунов Атамша Латифович (№30 Ысык-Ата шайлоо округу).

27. Дыйканов Максатбек Дыйканович (№2 Баткен шайлоо округу).

28. Ибраимов Санжар Кубанычбекович (№11 Алай шайлоо округу).

29. Ибраев Саматбек Кулукееевич (№34 Жети-Өгүз шайлоо округу).

30. Икрамов Тазабек Икрамович (№13 Сузак шайлоо округу).

31. Иманкулов Эркин Токтаалиевич (№22 Жайыл шайлоо округу).

32. Исаев Канатбек Кедейканович (№31 Чуй-Кемин шайлоо округу).

33. Исламбеков Белек Мамасалиевич (№2 Баткен шайлоо округу).

34. Карагулов Кубанычбек Нарынбекович (Бишкек шаарынын №26 Ленин шайлоо округу).

35. Кебекбаев Сабыралы Тойчуевич (№13 Сузак шайлоо округу).

36. Кулбараков Автандил Илдузович (№32 Кочкор шайлоо округу).

37. Кулматов Эделбек Маматкулович (№13 Сузак шайлоо округу).

38. Калдарбеков Элдияр Султанович (№25 Аламүдүн шайлоо округу).

39. Курманов Байыш Жантаевич (№30 Ысык-Ата шайлоо округу).

40. Кыдырмышев Руслан Жаманакович (Бишкек шаарынын №28 Октябрь шайлоо округу).

41. Лилиенталь Юлия Викторовна (№13 Сузак шайлоо округу).

42. Мадмаров Уланбек Аданбекович (№4 Көк-Жар шайлоо округу).

43. Малиев Арсланбек (№34 Жети-Өгүз шайлоо округу).

44. Мелисов Азамат Канатбекович (№32 Кочкор шайлоо округу).

45. Мусагул уулу Амантур (№32 Кочкор шайлоо округу).

46. Мурадилов Бекболот Мурадилович (№3 Кадамжай шайлоо округу).

47. Мурашев Нурбек Мурпазылжанович (№16 Ноокен шайлоо округу).

48. Мурзакматов Байжигит Мамаюнусович (№4 Көк-Жар шайлоо округу).

49. Насиров Абдижамил Жусупович (№3 Кадамжай шайлоо округу).

50. Нурланбеков Актилек (Бишкек шаарынын №26 Ленин шайлоо округу).

51. Обдунов Элмурат Абдувалович (№6 Араван шайлоо округу).

52. Райымкулов Бактыбек Кемелбекович (№22 Жайыл шайлоо округу).

53. Сагымбаев Канат Райымбекович (№34 Жети-Өгүз шайлоо округу).

54. Саккараев Медербек Жаманкулович (№31 Чуй-Кемин шайлоо округу).

55. Салихов Кенеш Каримович (№2 Баткен шайлоо округу).

56. Сарбагышев Максатбек Канатбекович (№36 Ысык-Көл шайлоо округу).

57. Сарбагышев Талантбек Кыдыргазиевич (№36 Ысык-Көл шайлоо округу).

58. Сардарбеков Сабырбек (№32 Кочкор шайлоо округу).

59. Сариев Акылбек (№33 Нарын шайлоо округу).

60. Сатыбалдиев Элмурза Ракиевич (№12 Өзгөн шайлоо округу).

61. Сегизбаев Мирбек Абдрахманович ( №1 Лейлек шайлоо округу).

62. Сейтказиев Анаш Токтосунович (№31 Чуй-Кемин шайлоо округу).

63. Сулайманов Алтынбек Турдубаевич (№5 Ноокат шайлоо округу).

64. Сулайманов Кундузбек Кошалиевич (№19 Токтогул шайлоо округу).

65. Сураналиев Талгат Чыныбекович (№36 Ысык-Көл шайлоо округу).

66. Сыдыков Бактыбек Усенович (№16 Ноокен шайлоо округу).

67. Тайлаков Арстанбек Кылычбекович (Бишкек шаарынын №26 Ленин шайлоо округу).

68. Танабаев Нурлан Исамидинович (№10 Куршаб шайлоо округу).

69. Талипов Нурали Орозалиевич (№3 Кадамжай шайлоо округу).

70. Тарыкбаев Алмаз Нарынбекович (№31 Чуй-Кемин шайлоо округу).

71. Таштанбеков Акбөкөн Дукенович ( №30 Ысык-Ата шайлоо округу).

72. Токтакунов Нурбек Акбарович (Бишкек шаарынын №27 Биринчи май шайлоо округу).

73. Токтобаев Сүйүн бай Жумаканович (№17 Аксы шайлоо округу).

74. Төлөгөнов Бакыт Талантович (№34 Жети-Өгүз шайлоо округу).

75. Тукунов Акжолтой Шакирбекович (№36 Ысык-Көл шайлоо округу).

76. Турсунбаев Азизбек Атакозуевич (№18 Ала-Бука шайлоо округу).

77. Усупов Тилек Сабырович (Бишкек шаарынын №28 Октябрь шайлоо округу).

78. Хасанов Канат Зарлыкович (№36 Ысык-Көл шайлоо округу).

79. Шаимкулов Манас Каныбекович (№14 Жалал-Абад шайлоо округу).

80. Шамырканов Болотбек Муратбекович (№34 Жети-Өгүз шайлоо округу).

Муну бөлүшүү

Окшош жаңылыктар

Журналисттик иликтөөлөр

Помочь проекту

договором оферты