ЖРТнын жыйынтыгы чыкты. Эң жогорку упай 234тү түздү

  • 3 недели мурун

Билим берүү жана илим министрлиги быйылкы Жалпы республикалык тестирлөөнүн жыйынтыгы белгилүү болгонун маалымдады.

Маалыматка ылайык, тестирлөөнүн жыйынтыгында эң жогорку упай 234тү түздү.

Эң жогорку 234 упайды Бишкек шаарындагы Кыргыз-Орус Славян университетинин жалпы билим берүү орто мектебинин окуучусу Аминат Гордаева, Бишкек шаарындагы №29 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплексинин былтыркы жылдагы бүтүрүүчүсү Максат Оморов жана Талас облусундагы “Мээрим-Себат” Талас эл аралык Кыргыз-Түрк кыздар лицейинин окуучусу Элнура Эркинбекова алды.

«Алтын сертификат» алуу укугуна Бишкек шаарынан 34, Чүй облусунан 7, Ош шаарынан жана Ош облусунан 6, Жалал-Абад облусунан 3, Нарын облусунан 3, Талас облусунан 2 жана Баткен облусунан бир окуучу ээ болду.

«Алтын сертификат» алуу укугуна ээ болгондордун тизмеси.

  1. Аминат Гордаева (234) – Бишкек ш., Кыргыз-Орус Славян университетинин жалпы билим берүү орто мектеби;
  2. Максат Оморов (234) – Бишкек ш., №29 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси (былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү);
  3. Эльнура Эркинбекова (234) – Талас обл., “Мээрим-Себат” Талас эл аралык Кыргыз-Түрк кыздар лицейи;
  4. Самарбек Абдиманнанов (232) – Баткен обл., “Семетей” Кадамжай лицейи;
  5. Рамазан Айдарбеков (231) – Нарын обл., М.Субакожоев атындагы Нарын лицейи;
  6. Дарина Дудникова (231) – Бишкек ш., №65 Экология-экономикалык лицейи (былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү);
  7. Исабек Сатимбаев (231) – Ош обл., “Олимп” мектеп-гимназиясы;
  8. Баястан Сталбеков (231) – Жалал-Абад обл., Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  9. Бек Темиркулов (231) – Чүй обл., Ж.Баласагын атындагы Токмок лицейи;
  10. Асхат Бекмухамбетов (230) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  11. Шабдан Жантаев (230) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  12. Ричард Инаркиев (230) – Бишкек ш., “Келечек” окуу-тарбия комплекси;
  13. Нуржан Абазбеков (229) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  14. Айназик Абдыжапарова (229) – Ош обл, “Профессор Купуев П.К. атындагы Академиясы” мекемеси;
  15. Эльмар Бозоев (229) – Бишкек ш., “Билимкана” Эл аралык мектеби;
  16. Айганыш Дөөлөтбекова (229) – Нарын обл., А.Буйлашов атындагы №8 орто мектеби;
  17. Дарья Ли (229) – Бишкек ш., №70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  18. Жумадил Ниязбеков (229) – Бишкек ш., былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү;
  19. Актан Асаналиев (228) – Бишкек ш., былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү;
  20. Индира Мажитова (228) – Ош ш., А.Тангатаров атындагы мектеп-гимназиясы;
  21. Айбек Осмонбаев (228) – Бишкек ш., №70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  22. Самир Сабиров (228) – Бишкек ш., №70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  23. Бекзат Ыдырысов (228) – Бишкек ш., №67 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  24. Ясин Абдурахманов (227) – Чүй обл., Жайыл баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейи;
  25. Арслан Алымбеков (227) – Бишкек ш., №62 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  26. Карим Асылбеков (227) – Бишкек ш., Ч.Айтматов атындагы Кыргыз-Түрк балдар лицейи;
  27. Арзыбек Сулаев (227) – Чүй обл., былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү;
  28. Элдос Тургамбаев (227) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  29. Дмитрий Царенков (227) – Бишкек ш., И.Раззаков атындагы КМТУнун лицейи;
  30. Дилбара Акжигитова (226) – Бишкек ш., И.Ахунбаев атындагы КММАнын алдындагы лицей;
  31. Эсентур Асанкулов (226) – Чүй обл., А.Пушкин атындагы №1 гимназия-мектеби;
  32. Азамат Баргыбаев (226) – Бишкек ш., А.Токомбаев атындагы №24 мектеп-гимназия;
  33. Сыймык Жусубалиев (226) – Бишкек ш., Ч.Айтматов атындагы Кыргыз-Түрк балдар лицейи;
  34. Жамиля Камбараалиева (226) – Бишкек ш., К.Бобулов атындагы №88 жалпы орто билим берүү мектеби;
  35. Айдана Камчибекова (226) – Бишкек ш., былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү;
  36. Байзак Карыпжанов (226) – Талас обл., “Манас Ата” Талас лицейи;
  37. Алмаш Мамасалиева (226) – Ош обл., Б.Келдибаев атындагы №25 орто мектеби;
  38. Нурзат Маматбаева (226) – Ош обл., “Араван Билим-Ордо” билим берүү мекемеси;
  39. Айсулу Осукеева (226) – Чүй обл., Новопавловка гимназия орто мектеби;
  40. Каухар Чойбаева (226) – Бишкек ш., №13 англис тилин тереңдетип окутууну камтыган мектеп-гимназиясы;
  41. Никита Шмыговский (226) – Бишкек ш., №12 мектеп-гимназиясы;
  42. Шерболот Абдимиталипов (225) – Ош обл., “Олимп” мектеп-гимназиясы;
  43. Темирлан Асанов (225) – Бишкек ш., А.Токомбаев атындагы №24 мектеп-гимназия;
  44. Тенгиз Валиев (225) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  45. Бермет Джолоочуева (225) – Бишкек ш., “Билимкана-БААУ” билим берүү мектеби;
  46. Бектемир Доронбеков (225) – Жалал-Абад обл., Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  47. Жанбол Жаркынбаев (225) – Нарын обл., былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү;
  48. Сапарбек Кадырбеков (225) – Жалал-Абад обл., Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  49. Темирлан Карабаев (225) – Чүй обл., Новопавловка гимназия орто мектеби;
  50. Айтуар Карабаев (225) – Бишкек ш., №62 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  51. Никита Михайлов (225) – Чүй обл., А.Пушкин атындагы №1 гимназия-мектеби;
  52. Салтанат Пазылбекова (225) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  53. Асанбек Туратов (225) – Бишкек ш., №12 мектеп-гимназиясы;
  54. Рамир Хуснияров (225) – Бишкек ш., №37 гимназия-мектеби;
  55. Байэл Чолпонкулов (225) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  56. Ширин Шакирова (225) – Бишкек ш., Бишкек ш., №9 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси.
Муну бөлүшүү

Журналисттик иликтөөлөр

Помочь проекту

договором оферты